ul. Kępa 6, Czaniec +48 519 395 478 jadrantravel@jadrantravel.pl

Hotel Mimoza

OD 26 EURO / Dzień
Hotel Mimoza

Hotel Mimoza

Hotel Mimoza*** położony jest w centrum miejscowości Tivat, 50 m od pięknej zatoki z własną plażą. Posiada 2 i 3-osobowe klimatyzowane pokoje z łazienkami, telefonami i balkonami.

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, sala telewizyjna, sala gier z bilardem. Hotel posiada własną plażę (żwirkowa i betonowa). Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Na miejscu dostępna jest duża restauracja i bezpłatne WiFi. Obiekt jest oddalony o 8 km od miasta Kotor, które zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Goście hotelu Palma mogą zrelaksować się na plaży lub na tarasie słonecznym. Z większości pokoi roztacza się widok na morze. Pokoje dysponują balkonem. Każdy pokój jest klimatyzowany i obejmuje łazienkę z prysznicem.
W hotelu dostępne są również wycieczki po najatrakcyjniejszych miejscach Czarnogóry. Personel chętnie wskaże wypożyczalnie sprzetu sportowego lub wodnego.W Tivacie znadziecie również szkołę nurkowania organizującą kursy i wycieczki.

W 20 minut można dojść z hotelu do kilku dobrze wyposażonych obiektów sportowych, takich jak boisko do piłki nożnej czy koszykówki. Od zabytkowych miast Sveti Stefan czy Bar obiekt dzieli odpowiednio 30 km i 65 km.

Checkin: 14:00
Checkout: 10:00
Centrum: 50m
Sklepy: 50m
Plaża: 30m
Ilość pokoi: 72
Udogodnienia obiektu
Bar
Bezprzewodowy Internet Wifi
Hol / Lobby
Kawiarnia
Kiosk
Obiekt Dla Niepalących
Ogrzewanie
Pakowane Lunche
Parking
Piesze Wycieczki
Pokoje dla Niepalących
Pokoje Rodzinne
Przechowalnia Bagażu
Restauracja
Restauracja (Ã la carte)
Sklep z Pamiątkami
Stylowy Hotel
Słoneczny taras
Taras
Transfer
Tivat

Lokalizacja Tivat

Tivat - miasto to jest portem nad Zatoką Kotorską oraz siedzibą marynarkiwojennej. Niektórzy nazywają Tivat najbardziej słonecznym miastem zatoki, z czego skorzystać mogą turyści wypoczywający na jednej z tamtejszych plaż.   Na riwierze jest ich 17, większość z nich jest piaszczysta. Turystów skusić też może ciepła, czysta i przejrzysta woda w morzu. Place zabaw dla dzieci, bary, restauracje, dyskoteki czy boiska do gier czekają na odwiedzających. Atutem Tivatu z pewnością będzie drugiemiędzynarodowe lotnisko Czarnogóry, położone 2 km od centrum miasta. Wprawdzie miasto nie jest zbyt piękne, ale zobaczyć w nim można zabytkowe statki, obronne rezydencje, a w jednej z nich Galerię Miejską. Niedaleko Tivatu znajdują się 3 wyspy: Ostrvo Cvijeća z ruinami monastyru, Otok z klasztorem oraz Sveti Marko. Na tej ostatniej znajduje się osada turystyczna, z domkami rodem z Tahiti oraz piaszczystą plażą.
Pokój Standard

Pokój Standard

Hotel dysponuje pokojami 2 i 3 osobowymi standardowo wyposażonymi z własnym węzłem sanitarnym balkonem i klimatyzatorem.

Udogodnienia w pokoju:

klimatyzacja, biurko, ogrzewanie, podłoga wyłożona kafelkami lub marmurem, wieszak na ubrania, prysznic, suszarka do włosów, bezpłatny zestaw kosmetyków, toaleta, łazienka, papier toaletowy, telefon, kanały kablowe, telewizor z płaskim ekranem, minibar, budzenie na życzenie, ręczniki, pościel

We wszystkich pokojach dostępny jest internet

Wyposażenie:
    • Telewizja Satelitarna
    • Klimatyzacja
    • Łazienka
    • Lodówka
    • Bezprzewodowy Internet Wifi
    • Mini Bar
    • Kolorowy Telewizor
    • Dostęp Do Internetu
    • Szybki Internet
    • Telefon
    • TV
    • Budzik
    • Radio
    • Wyposażenie Łazienki
    • Ogrzewanie
Aperitif bar z tarasem

Aperitif bar z tarasem

Na drobne przekąski w ciągu dnia i szeroki wybór napojów chłodzących alkoholowych i bezalkoholowych zaprosza hotelowy Aperitif Bar

Idealne miejsce na popołudniowy relaks , spotkanie ze znajomymi czu po prostu posiedzenie przy ulubionym napoju .

W barze dostaniecie również lodyi przekąski fast food

Restauracja Hotelowa

Restauracja Hotelowa

Restauracja hotelu Mimoza serwuje dania kuchni regionalnej i śródziemnomorskiej .

Śniadania i kolacje podawane są w formie bufetu

Dostępne są równiez dania podawane na zamówienie w systemie a la carte

Wliczone w cenę wyżywienie obejmuje śniadania i obiadokolacje

 

Snack bar

Snack bar

Dostępny jest również snack bar z zacienionym tarasem od strony hotelowej plaży 

Drobne przekąski, sandwiches,frytki,hamburgery,kiełbaski sałatki i owoce serwowane są nie tylko dla Gości hotelowych .

Kuchnia Regionu

Kuchnia Regionu

Mieszkańcy Czarnogóry hołdują sobie nieśpieszny tryb życia, co przekłada się również na ich sposób przygotowywania potraw, który jest prosty i nieskomplikowany. Stawiają raczej na jakość poszczególnych produktów, niż na ich wyrafinowane przyrządzanie. Praktycznie każda knajpa ma grill, na którym przygotowuje się nie tylko mięso, ale także ryby (pietrosza, murenę, doradę czy pagrusa) i inne owoce morza. Najpopularniejszym daniem są cevapi oraz pljeskavica, oba przygotowywane z mięsa mielonego (przeważnie wołowo – wieprzowego). Te pierwsze to rodzaj małych mięsnych paluszków, pieczonych na grillu, podawanych zwyczajowo z frytkami oraz ajvarem, musztardą lub kajmakiem (gęstym śmietano-serkiem). Z kolei Pljeskavica, to taki większy hamburger, podawany bez bułki, za to z posypanym na górze miękkim owczym serem. Można skosztować również dzigericy – czyli soczystej wątróbki z grilla albo raznjici, które są po prostu szaszłykami z mięsa.
Warto także spróbować świeżych ryb(Riblja) z grilla oraz kalmarów(Lignije), krewetek i ośmiornic(Hobotnica). Przyrządzane na ruszcie z dodatkiem kilku podstawowych przypraw, pozostaną na długo w naszej pamięci.
Włoskie wpływy oraz pozostałe dania
W Czarnogórze dostaniemy także wiele potraw mocno inspirowanych kuchnią włoską. Będzie to zarówno pizza, jak i makaron z owocami morza, czy różnego rodzaju risotta. Na przystawkę warto wziąć zupę rybną – Riblja Corba, dobrym wyborem będzie też faszerowana papryka – Punjene paprike, podawana z sosem pomidorowym, czy Sarma, która smakiem przypomina nasze gołąbki. Do dań obiadowych można zamówić naprawdę dobrą sałatkę szopską – sopska salata, która jest zrobiona z pysznych pomidorów, ogórka, cebuli i papryki (opcjonalnie) oliwy z oliwek oraz startego owczego sera. Na szybką przekąskę, czy posiłek w drodze, idealnie sprawdzi się burek, czyli rodzaj zawijańca z ciasta filo lub francuskiego, nadzianego mięsem, szpinakiem, serem albo jabłkami.

Coś słodkiego
Baklava
Wśród deserów, które warto spróbować w Czarnogórze, jednym z nich jest z pewnością baklava. Jest to znowu ciasto francuskie, jednak tym razem wypełnione miodem i orzechami. Popularnym deserem jest także palacinka – naleśnik podawany z dżemem lub miodem.
Napoje alkoholowe
Przebywając na wakacjach w Czarnogórze warto skosztować lokalnych win. Najpopularniejszą odmianą wina jest tu Vranac i Krstac, a dla tych bardziej wymagających czarogórskie Chardonnay i Merlot. Jeśli chodzi o lokalne piwa to najczęściej spotykanym jest jasne piwo Niksić. Oczywiście można kupić także rakiję, produkowaną z chyba wszystkich możliwych owoców. Na targach i w sklepikach dostaniemy rakiję destylowaną z sfermentowanych winogron, gruszek, śliwek, a nawet brzoskwiń, fig czy jabł
Przysmaki Czarnogóry
Prsut
Oprócz dobrej oliwy z oliwek i ajvaru (gęsty sos z pieczonej papryki i bakłażanów), warto zainteresować się serami oraz wędlinami. Najlepszym wynalazkiem wśród nabiału jest chyba kajmak, czyli śmietankowy ser. Smakosze powinni także skosztować njeguskiej odmiany sera. Jeśli chodzi o wędliny, to wśród wędzonych polędwic oraz kobasic (kiełbas), najpopularniejsza jest szynka prsut. Jest ona najpierw moczona w wodzie z dodatkiem soli, a następnie wędzona i suszona przez kilka miesięcy. Jeśli będziemy w okolicach jeziora Szkoderskiego, to warto wstąpić na świeżą rybkę – pstrąga, węgorza albo karpia.

Plaża

Plaża

Istnieje 17 oficjalnych plaż o powierzchni 31 200m² na Riwierze Tivat. Wzdłuż wybrzeża znajdują się małe, atrakcyjne zatoczki z wieloma restauracjami i innymi obiektami turystycznymia. W skład Riwiery Tivat wchodzą także trzy wyspy – Otok Cvijeca (Wyspa Kwaitów), Otok Sveti Marko (Wysoa Św. Marka) i Otok Gospe od Milosti (Wyspa Matki Bożej Miłosiernej).

Plaża Opatovo
Położona 3km od centrum miasta, w pobliżu przystani promowej, jest piaszczystą plażą o długości około 200m. Jest ona podzielony na dwie części, które rozdziela latarnia morska.

Plaża Donja Lastva
Położona o 1,5 km od Tivat. Jej powierzchnia wynosi 1000 m². Jest z wieloma pomstami i kilkoma małymi, piaszczystymi plażami.

Przylądek Seljanovo
Plaża znajduje się 1 km od Tivat, na obszarze położonym pomiędzy Tivat a Verige. Jej powierzchnia to 1700m². Część plaży jest skalista, wykorzystywana przez pływaków. Druga część jest piaszczysta.

Plaża Belane
To piaszczysta plaża położona w centrum miasta, w pobliżu hoteli i promenad. Jest to typowa miejska plaża o powierzchni 1200m².

Plaża Zupa
To jest piaszczysta plaża o powierzchni 500m². W jej otoczeniu znajduje się las cyprysów i sosen, a także sąsiedztwo hoteli, promenad i centrum miasta.

Wyspa Kwiatów
Plaża o powierzchni 1200m² i rozciąga się wzdłuż całej długości wyspy (300m) na szerokość 200m. Jest tu wiele małych, piaszczystych plaż. Wyspa znajduje się 2km od miasta. Jej nazwa sama mówi za siebie- bogata w roślinność, która zapewnia dużo cienia. Warto skorzystać także z ofert restauracji proponujących wspaniałe smaki owoców morza i dobre wina. W bezpośrednim sąsiedztwie wyspy znajduje się piaszczysta plaża o nazwie Kalardovo z restauracją i kawiarnią. Jej powierzchnia to 4200m².

Wyspa św. Marco
Jest to plaża położona w otoczeniu ekskluzywnych osiedli turystycznych typu zamkniętego, należących do Klubu Śródziemnomorskiego z Paryża, z około 1000 ciekawymi domkami zbudowanymi w stylu Tahiti. Jej nazwa pochodzi od kościoła św. Marco. Atrakcyjna ze względu na liczne wloty małych zatoczek, porośniętych oliwkami i subtropikalną roślinnością jest dostępna tylko dla gości przybywających łodziami.

Plaża Plavi Horizonti
Plavi Horizonti znajduje się na końcu doliny Przno, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych dolin w tej części półwyspu Lustica, jak i całej Czarnogóry. W okolicy hotelu o tej samej nazwie oferuje czysty i leczniczy piasek. Liczne gaje oliwne i lasy sosnowe gwarantują cień, w którym można odpocząć od słońca. Morze jest bardzo płytkie, dzięki czemu jest wygodne i bezpieczne dla dzieci i osób nie umiejących pływać. Przno posiada największą liczbę słonecznych godzin w ciągu roku. Plaża ma 300m długości, a jej pojemność to 900 osób.

Plaża Krasici
Znajduje się obok osady o tej samej nazwie, nie daleko od Radovici i 15km od Tivat. Jest ozdobiona małymi wylotami na piaszczyste i kamieniste plaże. Plaża ma długość 1,5km.
Otoczona jest lasem nietkniętym przez ludzką zabudowę, co nadaje szczególną wartość temu miejscu.

Relaks & Zabawa

Relaks & Zabawa

Miasteczko Tivat jest przyjemnym i gwarnym ośrodkiem wypoczynkowym w Zatoce Tivatskiej, leżącym u podnóża góry Vrmac. Jego wybrzeże jest bardzo rozczłonkowane. Tivat słynie ze swojego pięknego rozległego parku nadmorskiego z licznymi subtropikalnymi i egzotycznymi roślinami.

W Tivacie znajduje się około 10 pięknych plaż, na przykład Belane lub Župa. Wzdłuż obu plaż rosną cyprysy i sosny. W kierunku północno-zachodnim w odległości ok. 1 km od Tivatu ciągnie się w kierunku Cypla Seljana długa plaża, częściowo piaszczysta, częściowo kamienista z płytami skalnymi. Z tą plażą łączy się plaża Donja Lastva, rozczłonkowana urwiskami na kilka małych piaszczystych i skalistych plaż. Na południe od Tivatu, bardzo blisko Wyspy Kwiatów znajduje się piaszczysta plaża Kalardovo, o długości 250 m. W pobliżu tego dobrze wyposażonego kąpieliska, urlopowicze mają do dyspozycji tereny sportowe, placówki gastronomiczne i parking.

Plaża Kalardovo uzyskała prestiżową „Niebieską Flagę“. Oprócz tego dobre warunki do kąpieli oferuje Zatoka Bigovo, na południe od Tivatu, gdzie znajduje się skalista plaża. Przy wejściu do morza jest lecznicze bagno.

Miasto proponuje turystom wiele możliwości rozrywki, przytulne restauracje oraz imprezy kulturalne. Odbywają się tu przedstawienia teatralne w plenerze i występy chórów.

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Boka Kotorska to największa adriatycka zatoka wcinająca się w ląd czarnogórskiego wybrzeża. Zatoka ta składa się z kilku zalewów połączonych cieśninami. To zalewy Topaljski, Tivatski, Risanski, Kotorski. Ma też dziewięć wysp.
Ponad zatoką wznoszą się wysokie góry masywu Lovcen należącego do Gór Dynarskich. U wybrzeży zatoki zlokalizowane są ładne miasteczka turystyczne. Nazwa „boka” pochodzi od włoskiego słowa bocca, a oznacza to usta. Właśnie zatoka ta z lotu ptaka przypomina kształt ust. Zatoka zajmuje niewielką powierzchnię, ale ma długą linię brzegową, ponad 100 kilometrów. Głębokość wody sięga do 45 metrów. Przy zatoce jest przeprawa promowa, co znacznie skraca czas objazdu. Jednak droga jest bardzo widokowa więc dobrze jest nią przejechać.
Skrót dziejów
Pierwszymi osadnikami byli tu Ilirowie, którzy ustanowili w mieście Rhizon (obecnie Risan) swoją stolicę. Początkowo zatoka nazywała się Rhizonikos kolpos. W latach 229-168 p.n.e. toczyły się tu walki, a w ich wyniku wybrzeże zagarnęli Rzymianie. Podzielili je na dwie części, a stolicami zostały Risan i Kotor. W drugiej połowie V wieku, w wyniku podziału cesarstwa zatoka przypadła Gotom i Bizancjum. W IX wieku tereny te najechali Saraceni i spalili główne miasta. Kolejne lata były również burzliwe. W 1420 roku zatoka należała do Wenecji. Zaczęły się kilkusetletnie zmagania wenecko-tureckie. W okresie wojen napoleońskich Boką Kotorską władała Austria, a w kolejnych latach Francja i Rosja. Dwa lata mieli ją Czarnogórcy a po nich wróciła do Austrii. W 1944 roku znalazła się w granicach Jugosławii.
Centrum turystyki
Boka Kotorska pełni ogromną rolę w czarnogórskiej turystyce. Widoki tu są fantastyczne. Plaże, niestety, są małe, ale ładne. Znajdujące się w okolicy zabytki również przyciągają rzesze turystów. Wzdłuż linii brzegowej można zobaczyć starożytne i średniowieczne miasta z pozostałościami murów obronnych. Po zatoce organizowane są rejsy.
Wyspa Umarłych
W pobliżu miasta Perast znajduje się Wyspa św. Jerzego. Nazywają ją też Wyspą Umarłych, ale nie ma to nic wspólnego z przykrymi historiami. Nazwano ją tak ze względu na podobieństwo do dzieła szwajcarskiego malarza Arnolda Böcklina – „Wyspa Umarłych”. Na obrazie widnieje skrawek lądu przypominający właśnie ten zakątek.
Wyspa Matki Bożej na Skale
Jest tu też Wyspa Matki Bożej na Skale a na niej charakterystyczny barokowy kościółek. Kościółek słynie z obrazu Matki Bożej który według legendy wracał samoistnie z miasta na wyspę aż trzykrotnie. W lipcu mieszkańcy Perastu ubrani w regionalne stroje płyną do wyspy i wrzucają kamienie aby ją umocnić. Wyspa jest sztucznie usypana z kamieni. Cudem też jest to, że jako jedyna w tej okolicy przetrwała trzęsienie ziemi w 1979 roku i jako jedyna nie została naruszona. Organizowane tu są rejsy wycieczkowe.
Cały obszar Boki Kotorskiej został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzamy w Czarnogórze

Zwiedzamy w Czarnogórze

Budva to historyczny kurort, w którym możemy podziwiać średniowieczną starówkę, która często bywa nazywana „Dubrownikiem w miniaturze”. Dawniej była tu twierdza warowna otoczona murami obronnymi. W Budvie warto przejść się uliczkami Starego Miasta, zajrzeć do katedry św. Jana wraz z jej strzelistą, białą wieżą, odwiedzić cerkiew Świętej Trójcy z owalną kopułą oraz pochodzić po Cytadeli, która jest umiejscowiona w południowej części cypla, jako zwieńczenie murów obronnych. Nieopodal Budvy znajduje się także malownicza wysepka św. Mikołaja, często nazywana czarnogórskimi Hawajami.
Kotor i pobliskie miasteczka
Niedaleko Budvy znajduje się także Kotor, chyba najładniejsze miasto w całej Czarnogórze. O jego wyjątkowości zadecydowało malownicze położenie w Zatoce Kotorskiej. Stare Miasto jest otoczone murami obronnymi, a wewnątrz tuż po wejściu, przez jedną z trzech zabytkowych bram, mamy duże skupisko zabytków, na które warto poświęcić swój czas, by je choć z zewnątrz zobaczyć. Można zwiedzić kościół św. Michała oraz katedrę św. Tripuna, ale także cerkiew św. Łukasza czy jeden z wielu wybudowanych tam pałaców (np. Drago – gotyckie zdobienia). Jeśli szukamy niezapomnianych widoków, to trzeba udać się na pobliską górę św. Jana, aż na sam szczyt do ruin twierdzy. Stąd rozpościera się niezapomniany widok.

Zwiedzanie Czarnogóry
Bar
Kolejnym urokliwym miejscem nad Zatoką Kotorska, do którego warto wstąpić jest Perast. Miasteczko to w przeszłości było pod panowaniem Wenecjan, przez co większość zabudowy jest wybudowana w charakterystycznym, włoskim stylu. Kręte uliczki same poprowadzą nas do najciekawszych zakątków, gdzie możemy zobaczyć ruiny twierdzy weneckiej, starych budowli sakralnych oraz Muzeum Miejskiego. Obok głównego portu Czarnogóry – Baru, znajduje się stara, zabytkowa część miasta – Stari Bar. To właśnie tu można zwiedzić ruiny twierdzy oraz osadę, które regularnie były niszczone przez działania wojenne i przez trzęsienie ziemi, które nawiedziło Czarnogórę (1979). Uchowały się przed kompletnym zniszczeniem otaczające miasto mury, cytadela i dwa kościoły, a wieże zegarową, kościół św. Jana, Pałac Książęcy z XV wieku odbudowano na nowo.
Najbardziej wysuniętym na południe kurortem jest popularny Ulcinj. Miasteczko to jest nie tylko znanym ośrodkiem wypoczynkowym, ale można w nim zobaczyć mieszaninę kulturową. Właśnie tu stoją w bliskiej odległości meczety z minaretami, kościoły i cerkwie. Najbardziej interesujący jest meczet Namadjah i Paszy oraz cerkiew św. Mikołaja. Przed wiekami Ulcinj był ostoją piratów, z tamtych czasów pozostała zabytkowa twierdza, która broniła wejścia do miasta drogą morską. Można tu odwiedzić Muzeum Stari Grad z eksponatami z różnych epok, ale także Wieżę Balsica i Dwór Balsica, które obecnie pełnią funkcje publiczne (galeria, restauracja) oraz Pałac Venezia, w którym jest teraz hotel.

Budowle obronne
Prawdziwym zagłębiem budowli obronnych jest Herceg Novi, w którym znajdują się aż trzy twierdze: Kali Kula, Forte Mare i Spanjola. Każda z nich jest zachowana w dobrym stanie, i z każdej z nich rozpościera się inny, urokliwy widok. Herceg Novi jest nazywane miastem schodów, ze względu na niemal niekończące się zaułki i uliczki. Można tu zobaczyć na jednym z placów, cerkiew św. Michała Archanioła otoczoną czterema palmami.

Zwiedzanie Czarnogóry
Cetinje – Mauzoleum Piotra II Petrovicza – Niegosza
Z kolei w dawnej stolicy Czarnogóry – Cetinje też jest kilka zabytków godnych zobaczenia. Główną atrakcją jest cerkiew na Ćipurze, gdzie są złożone prochy króla Czarnogóry Mikołaja I i jego małżonki oraz monastyr Narodzenia Matki Bożej. W bliskiej odległości można zobaczyć także budynek Bilardówki, czyli siedzibę władców Czarnogóry. W Cetinje są jeszcze inne stare kościoły i cerkwie, jednak warto udać się na wzgórze Orla Skała, skąd rozciąga się śliczny widok na okolicę oraz na Park Narodowy Lovćen.
Jeśli przebywamy na wakacjach w znanym kurorcie Sutomore, musimy koniecznie udać się do ruin twierdzy Haj-Nehaj na wzgórzu Golo Brdo i zobaczyć kościół św. Tekli, w którym są dwa ołtarze: katolicki i prawosławny.

Zwiedzamy w mieście i okolicy

Zwiedzamy w mieście i okolicy

Początki Tivatu szacuje się na III wiek p.n.e. Dokumenty świadczą również o tym, że miasto było ważnym ośrodkiem kultu religijnego w XIV i XV wieku. Klasztor Michała Archanioła był siedzibą prawosławnego arcybiskupstwa Zeta. Tivat, najmłodsze z miast w okolicy Zatoki Kotorskiej posadowiono na przestronnym płaskowyżu położonym u podnóża Vrmac. W średniowieczu żyzne ziemie okolic Tivatu należały głównie do najznamienitszych rodów Kotoru, Prčanja i Dobroty. Tutaj znajdowały się ich duże posiadłości, zamki i dworki. Część dziedzictwa rodzinnego majątku Buca, w postaci cudownego dworu mieści obecnie muzea i galerie.
W XV wieku Tivat był pod protektoratem Republiki Weneckiej. Pod koniec XIX wieku miasto należało do Austrii. W 1889 roku Austriacy wybudowali Arsenał Marynarki Wojennej, który w późniejszych latach funkcjonował jako baza wojskowa wojska Czarnogóry. Obecnie, kanadyjski biznesmen Peter Munk, finalizuje negocjacje zakupienia Arsenału i przekształcenia go w wakacyjny kurort oraz wybudowania dużego portu jachtowego o nazwie “Porto Montenegro”.
 
Na początku roku 1971 port lotniczy Tivat wybudował nowoczesny pas startowy i od tamtej pory unowocześniany stanowi istotne znaczenie dla zagranicznego ruchu lotniczego. Potencjał turystyczny Tivatu nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Zatoki w pobliżu Prevlaki, jak również miejscowości Żupa i Kalimanj, zapewniają doskonałe warunki do budowy portów i klubów żeglarskich. Już dzisiaj, Tivat stanowi interesujące miejsce dla żeglarzy.
 
Choć jest najmłodszym miastem w regionie Zatoki Kotorskiej, Tivat posiada dużo ciekawych i atrakcyjnych propozycji dla turystów. Renesansowy Letni Dom Buca w centrum miasta, Ostrvo Cvijeca (Wyspa Kwiatów), z zabytkami sakralnymi, Gornja Lastva- stare jądro osady położone na wysokości 300 m, wspaniała piaszczysta plaża w Plavi Horizonti i wyspa Sveti Marko to najczęściej odwiedzane atrakcje turystyczne w okolicy Tivatu. W samym mieście znajduje się naturalny port Kalimanj. Tivat to także jedyna miejscowość na czarnogórskim wybrzeżu z lotniskiem. Odbywają się tu również liczne imprezy kulturalne, takie jak “Bocce Olimpiad” i “Summer Fest”. Liczne hotele i duży wybór prywatnych kwater zapewnia noclegi dla odwiedzających turystów. Osada turystyczna “St Marco “, zbudowana na potrzeby „ The Parisian Mediterranean Club” (Club Med), jest z pewnością sporą atrakcją. Składa się z około stu domków, położonych w naturalnym otoczeniu pełnym zieleni. Tivat posiada piękny ogród botaniczny dzięki marynarzom, którzy sprowadzali liczne gatunki egzotycznych drzew i roślin ozdobnych z podróży po świecie. Z Lepetane, które jest częścią Tivatu, promem samochodowym można dostać się na zachodnią stronę Herceg-Novi.

Wybierz pokój

Loading...