Obiekt Grand Hotel Neum, który został odnowiony w 2013 roku, jest największym hotelem na riwierze Neum. Na miejscu do dyspozycji Gości jest kryty i odkryty basen, 3 restauracje, a także centrum spa i odnowy biologicznej. Ze wszystkich pokoi roztacza się widok na morze. Na terenie całego obiektu można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.
Wszystkie pokoje są wyposażone w klimatyzację, minibar oraz telewizor LCD z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. W każdym pokoju znajduje się ponadto łazienka z wanną lub prysznicem oraz suszarką do włosów.
Hotelowe restauracje oferują specjały kuchni śródziemnomorskiej, przygotowywane ze świeżych produktów śródziemnomorskich oraz wysokiej jakości lokalnego mięsa. Do posiłków podawane są wyborne lokalne i chorwackie wina. Na terenie hotelu Neum Grand znajduje się również restauracja przy plaży, klub nocny oraz bar w holu.
Na prywatną kamienistą plażę można dostać się z hotelu 3 windami. Na plaży dostępne są przebieralnie, prysznice, leżaki i parasole. Goście mogą tu też uprawiać rozmaite sporty wodne.
Hotel udostępnia Gościom salę konferencyjną oraz salę projekcyjną na seminaria. Centrum odnowy biologicznej i spa, które spełnia najwyższe współczesne standardy, obejmuje wanny z hydromasażem, sauny na podczerwień, łaźnie tureckie, łóżka do opalania oraz centrum fitness. Na miejscu oferowane są także różnorodne masaże i zabiegi kosmetyczne. Dla dzieci przygotowano specjalny basen.
Centrum miasta Neum oddalone jest od budynku o około 1 km. Od wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starego Miasta w Dubrowniku dzieli obiekt 60 km. Miasto Medziugorie, które stanowi popularny cel pielgrzymek, oddalone jest od hotelu o około 40 km. Obiekt zapewnia Gościom bezpłatny parking na terenie posesji.
Bar
Basen Dla Dzieci
Bezprzewodowy Internet Wifi
Centrum Fitness
Centrum Konferencyjne
Czytelnia
Fryzjer / Salon Piękności
Hol / Lobby
Informacja Turystyczna
Kantor
Kawiarnia
Ksero/Fax
Obiekt Dla Niepalących
Odkryty Basen
Ogrzewanie
Parking
Parking Strzeżony
Piesze Wycieczki
Pokoje dla Niepalących
Pokoje Rodzinne
Przechowalnia Bagażu
Restauracja
Restauracja (Ã la carte)
Salon Masażu
Sejf
Sklep z Pamiątkami
Sklepy
Stylowy Hotel
Słoneczny taras
Taras
Tenis
Usługi Pralnicze
Winda
Zaplecze Bankietowe / Konferencyjne
Ten klimatyzowany pokój dysponuje balkonem z widokiem na morze. Standardowe wyposażenie obejmuje telewizor LCD z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej, minibar i sejf. W pokoju znajduje się również łazienka z wanną lub prysznicem oraz suszarką do włosów.
Wyposażenie pokoju:
balkon, widok na morze, telefon, kanały satelitarne, kanały kablowe, telewizor z płaskim ekranem, sejf, klimatyzacja, biurko, część wypoczynkowa, długie łóżka (> 2 metry), ogrzewanie, wykładzina podłogowa, pokoje łączone, szafa/garderoba, suszarka do włosów, toaleta, Łazienka, wanna lub prysznic, ręczniki, pościel
Bezpłatne WiFi jest dostępne we wszystkich pokojach.
Ten klimatyzowany pokój dysponuje balkonem z widokiem na morze. Standardowe wyposażenie obejmuje telewizor LCD z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej, minibar i sejf. W pokoju znajduje się również łazienka z wanną lub prysznicem oraz suszarką do włosów.
Wyposażenie pokoju:
balkon, widok na morze, telefon, kanały satelitarne, kanały kablowe, telewizor z płaskim ekranem, sejf, klimatyzacja, biurko, część wypoczynkowa, długie łóżka (> 2 metry), ogrzewanie, wykładzina podłogowa, szafa/garderoba, suszarka do włosów, toaleta, Łazienka, wanna lub prysznic, ręczniki, pościel
Bezpłatne WiFi jest dostępne we wszystkich pokojach.
Restauracja hotelowa serwująca dania w formie bufetu, specjalizuje się w daniach kuchni regionalnej z elementami kuchni kontynentalnej
które przygotowywane są ze świeżych produktów śródziemnomorskich oraz wysokiej jakości lokalnego mięsa.
Do posiłków podawane są wyborne lokalne i chorwackie wina
Do dyspozycji 640 miejsc w restauracji i na tarasie restauracyjnym.
Wliczone w cenę wyżywienie obejmuje śniadania i obiadokolacje.
Śniadanie: 7:00 - 9.30 ; Obiad: 12:00 - 14:00 ;Kolacja: 19:00 - 21:00
Tradycyjne potrawy południowej dalmacji , przygotowywane wg najstarszych przepisów z najświeższych składników.
Wyszukane tradycyjne wnętrza, najlepsza obsługa i powiew tradycji adriatyku to powód dla którego powinieneś odwiedzić te miejsca.
Restauracje działają w systemie a la carte i są świetnym uzupełnieniem oferty bufetowej.
Centrum odnowy biologicznej i spa, które spełnia najwyższe współczesne standardy, obejmuje wanny z hydromasażem, sauny na podczerwień, łaźnie tureckie, łóżka do opalania oraz centrum fitness. Na miejscu oferowane są także różnorodne masaże i zabiegi kosmetyczne.
Dla dzieci przygotowano specjalny basen.
Grand Hotel Neum oferuje wspaniałe centrum spa & wellness o łącznej powierzchni 2000 metrów kwadratowych.
Nowoczesne programy wellness są przeznaczone na ożywienie ciała i duszy, a wprowadzą Cię w stan pełnego spokoju.
Spa oferuje łaźnię parową, grotę solną, saunę fińską i wiele innych relaksujące niespodzianek.
Hotel jest usytuowany w centralnej części miasta, ok. 80m od plaży, do której z hotelu prowadzi winda lub schodki.
Plaża jest żwirowa (400 m) z łagodnym wejściem do morza, palmami i hotelową restauracją. Na plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne).
W sezonie na plaży odbywają się animacje, organizowane są "rybarskie noce" - wspólne łowienie ryb przy niesamowitej atmosferze. Średnia temperatura morza oscyluje w granicach 24-26 stopni, woda jest czysta i przezroczysta
Obszar ten znajduje się na terenie Wybrzeża Dalmatyńskiego i charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim z gorącym okresem letnim i łagodnym okresem zimowym. Na tej szerokości geograficznej słońce zachodzi wcześniej niż w Polsce.
Roślinność jest rzadka, jeżeli już się pojawia to są to najczęściej drzewna oliwne i cyprysy. N tym odcinku wybrzeża jest sporo plaż żwirkowych i piaszczystych.
Neum słynie z czystych kamienisto - żwirkowych plaży, przy których znajdują się zarówno wielkie luksusowe hotele, prywatne apartamenty jak i rodzinne pensjonaty. Warto jednak zatrzymać się tu na dłużej. Największą zaletą Neum jest wysoki standard hoteli przy stosunkowo niskich cenach.
Czerp korzyści z otwartego / zamkniętego basenu z podgrzewaną wodą morską i poczuj żywioł wody w zupełnie inny sposób.
Zrelaksować się możesz i odnowić swoją energię w naszych basenach. Zapraszamy na specjalne programy i zabiegi w naszym centrum urody.
Na plaży dostępne są przebieralnie, prysznice, leżaki i parasole. Goście mogą tu też uprawiać rozmaite sporty wodne.
Neum oczarowuje wszystkich przybywających tutaj turystów pięknym krajobrazem, wspaniałym klimatem oraz niezwykłym, lazurowym kolorem morza. Poza pięknem przyrody, łagodnym klimatem i bogatą historią Neum oferuje turystom równie bujne życie kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Dla osób wypoczywających aktywnie przygotowano bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne. Znajdują się tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, korty tenisowe i wiele innych atrakcji.
Neum oferuje tereny sportowe do piłki nożnej, siatkówki, lub koszykówki, dysponuje również dużą ofertą sportów wodnych - narty wodne, surfing, jazda na skuterach wodnych lub gliserach. W letnich miesiącach, na plażach i w ogrodach hotelowych oraz restauracjach prywatnych zespoły grają muzykę „na żywo”. Dyskoteki i liczne kawiarenki zapewnią gościom zabawę do wczesnych godzin porannych.
Można spędzić tu również czas spacerując, zwiedzając oraz kupując w licznych sklepach i sklepach z pamiątkami, których jest wiele w ciągu głównego sezonu turystycznego. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi.
Manifestacja Neumsko Ljeto, która w Neum trwa podczas całego sezonu turystycznego, oferuje turystom liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe (wieczory folklorowe, zwiedzanie galerii, wieczory literackie).
Co roku latem w Neum odbywa się również Etnofest Neum, jest to festiwal muzyki poważnej, który każdego przyciąga setki miłośników muzyki poważnej.
Jeśli lubisz wakacje w ciągłym ruchu i poznawaniu nowych miejsc? Koniecznie odwiedź Neum.
Stołując się w bośniackich restauracjach można zauważyć, że tamtejsze potrawy czerpały zarówno z kuchni zachodniej, jak i wschodniej. Bogactwo smaków najlepsi restauratorzy zawdzięczają Turkom, Włochom, Węgrom, Austriakom i Grekom, którzy na przestrzeni wieków przewijali się przez ten zakątek Europy. Proste i lekkostrawne potrawy opierają się głównie na mięsie i warzywach. Nie ma w nich zbyt wielu przypraw i najczęściej są gotowane w dużej ilości wody. Spacerując po uliczkach miast często można natknąć się na restauracyjki serwujące potrawy typu „fast food”, na które składają się najczęściej cevape, czyli kawałki grillowanego mięsa podawane z ciastem pita i cebulą. Podobne danie podawane w restauracji nazywa się cevapcicarnia. Dobrą przekąską jest burek, popularne, tureckie jedzenie, na które składa się wielowarstwowe ciasto z serem, ziemniakami, szpinakiem lub mięsem. Takie przekąski serwują specjalne lokale widniejące pod szyldem buregdzinica. Do innych dań, które można spotkać w wielu miastach należą: musaka – zapiekanka z ziemniaków, mięsa i bakłażana lub cebuli, cimbure – jajka z suszonym mięsem, sarma – gołąbki z liści kapusty, bosanski lonac – mięso i warzywa układane warstwowo w glinianym garnku. Po wejściu do niektórych restauracji od razu można wyczuć aromatyczny zapach zawiesistych zup, wśród których na stołach króluje sarajewska corba i begova corba. Nie sposób przejść obojętnie obok straganu sprzedającego pyszny bośniacki ser travnicki, livanjski czy vlasicki sir, a na pamiątkę można zakupić sir iż mjeha – dojrzewający ser zaszyty w koziej skórze. Podobnie rzecz się ma do słodkich ciast i rolad takich jak tatlije, kadaif, pita s orasima czy baklava. Wiele sklepów sprzedaje także rozmaite migdały, orzeszki w miodzie, sezamki i rodzynki. Łasuchom z pewnością przypadnie do gustu pieczony deser z ryżu frinda sutlac oraz pieczone jabłka z orzechami zwane tufahija. Dania główne popija się najczęściej winem. W kartach z takimi trunkami pojawiają się najczęściej wina wytwarzane w okolicach Ljubuski i Citluka. Zamówić można między innymi białe wino wytrawne zilavka buntic oraz czerwone wina wytrawne blatina buntic, blatina buntic barique i blatina gangas. Wiele cenionych gatunków powstaje także w prywatnych piwnicach, a na rynek trafia najczęściej citlucka zilavka, zilavka ostojic i medugorska zilavka. Takie wina są niezwykle krystaliczne, mają bogaty ekstrakt, specyficzny zapach i oryginalny kolor. Podróżując po kraju warto wypatrywać przydrożnych handlarzy sprzedających rakiję – wysokoprocentowy destylat wytwarzany najczęściej na bazie owoców, ziół i orzechów. Kolorami różni się wódka ze śliwek – slivovica, z gruszek – kruska i ziół – travarica. Coś dla siebie znajdą także piwosze, gdyż w letni upał pragnienie doskonale gasi piwo Nektar lub Sarajevsko, natomiast kierowcom poleca się orzeźwiający, lekko musujący i schłodzony ajran przygotowany z wody, śmietany, soli i pieprzu. Picie kawy z kolei jest w Bośni prawdziwym rytuałem, przy którym toczą się najważniejsze rozmowy o polityce i sporcie. Zamówić można przykładowo kawę z mlekiem – velika kava sa mlijekom lub po prostu tradycyjną filiżankę velika kava
Chociaż w Bośni i Hercegowinie panują multikulturowe podziały, normy obyczajowe nie odbiegają od tych w Polsce, a Bośniacy są przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców. Warto czasami porozmawiać po angielsku bądź niemiecku, szczególnie z młodszymi mieszkańcami, którzy doskonale orientują się w bieżących sprawach politycznych.
Należy jednak pamiętać, aby w trakcie rozmów unikać tematów związanych z „wojnami bałkańskimi” i czasami byłej Jugosławii, gdyż emocje traumatycznych doświadczeń wojennych są nadal bardzo bolesne i aktualne. Podczas wizyty w bośniackim domu warto pamiętać o zdjęciu butów i obdarzeniu gospodarza drobnym upominkiem, za co można zostać wynagrodzonym pyszną strawą i szklaneczką czegoś mocniejszego.
Społeczność Bośni i Hercegowiny przez wojenne zawieruchy jest bardzo zróżnicowana i składa się Muzułmanów, Serbów i Chorwatów. Główną religią jest islam, który wyznają przeważnie Bośniacy, natomiast Serbowie są prawosławni, a Chorwaci chodzą do katolickich kościołów. Dlatego też w wielu miejscach można zwiedzać zarówno meczety i kościoły katolickie, jak i cerkwie prawosławne.
O mieszkańcach kraju mówi się jednak, że wszyscy są Bośniakami, aczkolwiek podziały takie przekładają się również na życie codzienne, muzykę, sztukę i kulturę oraz język urzędowy (obowiązuje bośniacki, serbski i chorwacki, chociaż w niektórych regionach mieszkańcy posługują się jeszcze innymi dialektami). Na bośniacki język ogromny wpływ miała islamsko-orientalna kultura oraz niektóre właściwości języka tureckiego.
W trakcie zwiedzania meczetów należy pamiętać o odpowiednim stroju (należy unikać wchodzenia do świątyni w krótkich spodenkach czy koszulkach odsłaniających ramiona), a kobiety powinny założyć na głowę chustę. W niektórych meczetach obowiązkowo należy zdjąć buty, a gdy nie ma takiego obowiązku nie powinno się wchodzić w butach na dywan i poza barierki. Warto także zwrócić uwagę na informacje dotyczące robienia zdjęć w danym miejscu, gdyż nie zawsze dozwolone jest fotografowanie i kamerowanie.
Mostar
Mostar leży pomiędzy górami, w szerokiej dolinie Neretwy. Symbolem miasta jest Stary Most. Stary Most spinał brzegi Neretwy przez ponad 400 lat. Zgodnie z tradycją jedna strona uchodziła za „turecką”, druga za „chorwacką”. Obecnie, po wojnie, miasto też jest podzielone, choć formalnych granic nie ma. Chorwaci żyją po zachodniej stronie rzeki, a Muzułmanie po wschodniej.
Według legendy w połowie XVI w. sułtan Sulejman II rozkazał budowniczemu Hayruddinowi wybudować most nad Neretwą, a w razie niepowodzenia obiecał go ściąć. Budowniczy pracował 10 lat, a po postawieniu mostu ze strachu uciekł w góry. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Warta uwagi jest również Carsija - starówka na prawym brzegu Neretwy. Znajdziemy tu wiele domów z czasów tureckich, a także ruiny starego fortu.
Dubrownik
Dubrownik to niewielkie miasto położone na południu Dalmacji. Mimo swych niedużych rozmiarów uważane jest za najpiękniejsze miasto w Chorwacji, nic więc dziwnego, że wiele osób nazywa je „perłą Adriatyku”.
Dubrownik ma bogatą, unikalną, polityczną i kulturalną historię, dlatego został zapisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO. jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc i najsławniejszym Śródziemnomorskim miastem. Piękną, jednorodną stylistycznie Starówkę otaczają olbrzymie mury obronne. Na Starówce niemal wszystko jest z kamienia: zarówno domy, jak i ulice, a ich powierzchnia przez całe wieki została wypolerowana niemal do granic możliwości.
Faktycznie potwierdza się tu znana wypowiedź irlandzkiego pisarza Bernarda Shaw: Ci, którzy szukają raju na ziemi muszą przyjechać do Dubrownika.
Poza wieloma zabytkami, Dubrownik proponuje również turystom wiele wydarzeń kulturalnych. Z pewnością najważniejszą taką imprezą jest Letni Festiwal „Libertas”, który odbywa się w mieście co roku od 10 do 25 sierpnia. W 33 miejscach w mieście organizowane są wówczas spektakle teatralne oraz koncerty muzyczne. Występują nie tylko lokalne gwiazdy, ale także artyści z całej Chorwacji, a nawet z zagranicy.
Split
Jest to największe miasto środkowej Dalmacji i jedna z najstarszych (1700 lat) osad handlowych Chorwacji. Unikatowa architektura i atmosfera panująca na malowniczych uliczkach sprawiają, że czuje się tu ducha historii i starożytności.
Turyści z całego świata przyjeżdżają do Splitu, by zwiedzić pozostałości pałacu cesarza rzymskiego Dioklecjana wybudowanego na przełomie III i IV w. n.e. Po upadku imperium rzymskiego ludność miasta osiedliła się w pałacu, czyniąc z jego korytarzy ulice, a z cesarskich komnat mieszkania. Poza tym w Splicie jest wiele innych zabytków. Dość wspomnieć dominującą w panoramie miasta katedrę oraz mury obronne ze słynnymi bramami: Złotą, Srebrną i Żelazną. Od 15 lipca do 15 sierpnia odbywa się w Splicie Letni Festiwal. W tym czasie mają tu miejsce przedstawienia operowe, teatralne, baletowe oraz koncerty na scenach pod gołym niebem.
Korcula
Korcula jest typowym, dalmatyńskim miastem, z okrągłymi wieżami obronnymi i domami o czerwonych dachach, które tworzą ciasną zabudowę. Wewnątrz murów, znajdują się gotyckie i renesansowe budowle, pałace, uliczki i place z mnóstwem zabytków.
Korcula należała dawniej do wspaniale prosperującej Republiki Weneckiej. Jej stare miasto z przełomu XV i XVI w. to prawdziwy klejnot architektury. Najprawdopodobniej to właśnie w Korculi urodził się znany podróżnik i odkrywca Marco Polo. Jego rodzinny dom to jedna z największych atrakcji miasta. Korcula często nazywana jest „małym Dubrovnikiem”. Stara część miasta zbudowana została na niewielkim półwyspie, i podobnie jak Dubrovnik całkowicie otoczona jest masywnymi murami.
W Korculi odbywa się co roku od 27 do 29 lipca Moreska, impreza folklorystyczna organizowana na pamiątkę walk z piratami pod koniec XVI w. Punktem kulminacyjnym festynu jest walka o piękną niewolnicę Bulę pomiędzy królem murzyńskim Moro i białym władcą. Pokazom towarzyszą recytacje starych wierszy i poezji rycerskie
Hotel Neum posiada sale konferencyjną z 450 miejscami, salę kinową z 200 miejscami oraz trzy mniejsze sale od 40 do 80 miejsc. Wszystkie sale wyposażone są we wszelkie sprzęty niezbędne organizatorom.
Jest bardzo dobrym miejscem, cieszącym sie dużym uznaniem, jednym z najbardziej znanych miejsc na Jardanu przeznaczonym na organizację kongresów, konferencji, szkoleń oraz różnych spotkań bizensowych
Zniżki
Dopłaty
Termin | Wyżywienie | Zakwaterowanie | Cena |
---|---|---|---|